İçeriğe geç

Kali Linux VPN Nasıl Değiştirilir

VPN Nedir.

Sanal Özel Ağ anlamına gelmektedir. VPN, Virtual Private Network ifadesinin kısaltılmasıdır. VPN işlev olarak başka bir IP üzerinden internete bağlanmamıza olanak sağlar. Güvenli ve hızlı şekilde internete bağlanmamızı sağlayan VPN kimlik ve şifre bilgilerinizin de bulunmamasını sağlar. Genellikle yasaklı sitelere giriş amaçlı olarak kullanılmaktadır.

                Kali Linux VPN Değiştirme:

Öncelikle tarayıcımızdan VPNbook yazıp GOOGLE’dan aratıyoruz. Karşımıza ilk çıkan web site olan vpnbook sayfasını açıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda OpenVPN i seçiyoruz.

OpenVPN ‘i seçtikten sonra herhangi birini indirmemiz gerekiyor. Altta verilen kullanıcı adı ve şifrelerini bir yere kaydedelim öncelikle. İndirdikten sonra Downloads kısmına girip zip dosyası olarak gelen dosyayı sağ tıklayıp buraya çıkar diyoruz.  Sonra yapılacak olan işlemler terminal tarafından gerçekleşir.

 

 

 

Downloads klasörüne girdik çünkü oraya indirdik. Ls komutuyla listeledik indirdiğimiz dosya içerisine girip ls komutuyla içeriğini gördük.

Sonra openvpn komutunu kullanıyoruz.

KULLANIMI : openvpn (indirdiğimiz dosya içerisinden herhangi birini seçelim)

Görüldüğü gibi bizden kullanıcı adı ve şifre istedi indirme yaptığımız sitede bulunmakta.

Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra yükleme yapıp VPN’i aktifleştirir.

Terminalimiz VPN işimizi bitirene kadar açık kalmalı

 

UYARI : Eğer VPN’i aktifleştirdikten sonra internet sıkıntımız olursa eğer DNS değiştirmemiz de gerekir.Buradan DNS değiştirme adlı yazıma gidebilirsiniz.

Kategori:Kali Linux

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.